Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Общество, имеющее государственный акт на право собственности на земельный участок, заключило договор о совместной деятельности с другим юридическим лицом. Вкладом общества является земельный участок, а вкладом другого участника совместной деятельности – исключительно денежные средства. В соответствии с условиями договора ведение результатов совместной деятельности возложено на другого участника, в связи с чем земельный участок передан обществом на его баланс. Кто в таком случае будет плательщиком земельного налога в бюджет?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 13.02.2007
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Товариство, що має державний акт на право власності на земельну ділянку, уклало договір про спільну діяльність з іншою юридичною особою. Вкладом товариства є земельна ділянка, а вкладом іншого учасника спільної діяльності – виключно грошові кошти. Відповідно до умов договору ведення результатів спільної діяльності покладено на іншого учасника, у зв'язку з чим земельна ділянка передана товариством на його баланс. Хто у такому випадку буде платником земельного податку до бюджету?

 

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України від 25.10.2001 р. № 2768-III (зі змінами та доповненнями, за текстом – Земельний кодекс), а розміри та порядок плати за використання земельних ресурсів визначено Законом України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-XII (у редакції Закону України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР, зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 2535-XII).

Відповідно до норм Земельного кодексу земля в Україні може перебувати у приватній, комунальній та державній власності, у постійному користуванні та на умовах оренди.

Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до законодавства (ст. 126 Земельного кодексу).

Як встановлено ст. 2 Закону № 2535-XII, власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів – учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладанням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно зі ст. 5 Закону № 2535-XII об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, а суб'єктом цієї плати (платником) – власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Опрос