Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Применяются ли регистраторы расчетных операций при розничной реализации в сельской местности товаров промышленного назначения предприятиями потребительской кооперации?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 29.01.2007
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Чи застосовуються реєстратори розрахункових операцій при роздрібній реалізації у сільській місцевості товарів промислового призначення підприємствами споживчої кооперації?

 

Відповідно до положень Закону «Про споживчу кооперацію» від 10.04.92 р. № 2265-XII (зі змінами та доповненнями) споживча кооперація в Україні – це добровільне об'єднання громадян для спільного ведення господарської діяльності з метою поліпшення свого економічного та соціального стану. Вона здійснює торговельну, заготівельну, виробничу та іншу діяльність, не заборонену чинним законодавством України, сприяє соціальному і культурному розвитку села, народних промислів і ремесел, бере участь у міжнародному кооперативному русі.

Постановою Кабінету Міністрів України «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”» від 23.08.2000 р. № 1336 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Перелік № 1336), затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Так, зокрема, відповідно до п. 4 Переліку № 1336 проведення розрахункових операцій без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій дозволено у роздрібній торгівлі та громадському харчуванні на території села, що здійснюється підприємствами споживчої кооперації, а також сільськогосподарськими товаровиробниками, які використовують продукцію власного виробництва.

Відповідно до п. 2 постанови № 1336 установлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування реєстраторів розрахункових операцій є обов'язковим, для форм та умов проведення діяльності, визначених у пунктах 2, 3, 5, 6, 13, 14, 16, 17, 22, 23, 27 Переліку № 1336, 200 тис. грн. на один суб'єкт господарської діяльності, а визначених у пунктах 4 і 7 Переліку № 1336, 75 тис. грн. на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів (надання послуг).

Опрос