Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие является переработчиком молочного сырья и в соответствии с Законом об НДС суммы налога на добавленную стоимость направляет на выплату дотации сельхозтоваропроизводителям. При этом не указывается, какие перерабатывающие мощности используются для производства молочного сырья, – собственные или арендованные. В будущем предприятие планирует арендовать фасовочное оборудование. Будет ли у предприятия право на начисление дотации, если оно имеет собственное приемочное, производственное и частично фасовочное оборудование?

АФ "Профі-Аудит"
Вопросы-ответы от 04.12.2006
Утратил силу

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГАБізнесІнформ
ТОВ АФ «Профі-Аудит»
e-mail: profi@profi-audit.kherson.ua;
http://www.profiaudit.com.ua
тел.: (0552) 42-33-31 

? Підприємство є переробником молочної сировини і згідно із Законом про ПДВ суми податку на додану вартість спрямовує на виплату дотації сільгосптоваровиробникам. При цьому не зазначається, які переробні потужності використовуються для виробництва молочної сировини, – власні чи орендовані. У майбутньому підприємство планує орендувати фасувальне обладнання. Чи буде у підприємства право на нарахування дотації, якщо воно має власне приймальне, виробниче та частково фасувальне обладнання?

 

Згідно з пп. 11.21 ст. 11 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (далі – Закон про ПДВ) сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі.

Постановою КМУ від 12.05.99 р. № 805 встановлено відповідний Порядок, п. 1 якого передбачено, що нарахування і виплата дотацій проводиться переробними підприємствами всіх форм власності, які мають власні переробні потужності.

Працівники податкової служби на підставі вищенаведених положень доходять висновку, що право на нарахування та виплати дотацій мають лише ті переробні підприємства, які увесь технологічний цикл з виготовлення продукції здійснюють виключно на власному устаткуванні. Якщо ж будь-яка частина технологічного циклу виробництва здійснюється на орендованих потужностях, то таке підприємство позбавляється права на застосування норми пп. 11.21 Закону про ПДВ (див., наприклад, лист ДПАУ від 08.08.2002 р. № 12332/7/15-3417, а також консультацію, опубліковану у журналі «Вісник податкової служби України», № 23/2006, с. 22).

На нашу думку, з такими висновками не можна погодитися через те, що вони не відповідають пп. 11.21 Закону про ПДВ, оскільки сама норма не містить жодних обмежень щодо виготовлення продукції тільки на устаткуванні, яке належить підприємству на правах власності. Крім того, Законом про ПДВ на КМУ було покладено повноваження на визначення порядку нарахування та використання дотаційних коштів, а не на встановлення додаткових обмежень щодо можливості користування цією пільгою.

Опрос