Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право рекламное агентство перечислять в бюджет сумму налога с рекламы, являющуюся разностью между удержанной с заказчика суммой налога с рекламы и суммой этого же налога, уплаченной третьим лицам (подрядчикам), являющимся фактическими исполнителями услуг по размещению или установке рекламы?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 31.10.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Чи має право рекламна агенція перераховувати до бюджету суму податку з реклами, яка є різницею між утриманою із замовника сумою податку з реклами та сумою цього ж податку, сплаченою третім особам (підрядникам), які є фактичними виконавцями послуг з розміщення чи встановлення реклами?

 

Об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами (ст. 11 Декрету «Про місцеві податки і збори» від 20.05.93 р. № 56-93 (зі змінами та доповненнями)).

Рекламодавці сплачують податок з реклами під час оплати послуг за встановлення та розміщення реклами.

Рекламні агенції, у свою чергу, отримують податок з реклами від рекламодавців, акумулюють його на власному розрахунковому рахунку та перераховують до бюджету в строки, встановлені законодавством.

При виконанні замовлень на розміщення реклами у газетах, на телебаченні та інших засобах масової інформації агенції перераховують частину коштів від обсягу замовлення на сплату рекламних послуг з розміщення реклами замовника.

У випадку, викладеному в питанні, рекламна агенція як посередник має сплатити податок з реклами лише з тієї суми, яку вона одержала за надані рекламодавцю послуги, тобто з різниці між отриманою від рекламодавця і сплаченою розповсюджувачу сумами. Іншу ж частину вартості послуг одержує кінцевий розповсюджувач, тому він і повинен сплатити іншу частину податку з реклами.

Однак слід зазначити, що такий порядок сплати податку з реклами дійсний лише за умови наявності у платника податків первинних документів, що засвідчують перерахування рекламним агентством податку з реклами кінцевому розповсюджувачу з виконаних ним обсягів робіт. В іншому випадку рекламне агентство перераховує податок з реклами в бюджет у повному обсязі.

Опрос