Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке и органах, осуществляющих оформление прав собственности граждан на земельные участки, на которых находятся жилые дома, унаследованные ими

Газета "Адвокат Бухгалтера"
Статьи от 10.10.2006
Утратил силу

Газета «Адвокат Бухгалтера»;
 передплатні індекси – 01604 (01605) (укр.), 23311 (01603) (рос.); 
Е-mail: gazeta@veritas.dp.ua; 
http://www.ab.net.ua;
тел./факс: (056) 370-96-84

Про порядок та органи, що здійснюють оформлення
 прав власності громадян на земельні ділянки, на яких знаходяться житлові будинки, успадковані ними

 

01.01.2002 р. набув чинності новий Земельний кодекс України від 25.10.2001 р. Звертаємо увагу на те, що раніше діяв Земельний кодекс від 18.12.90 р. (стара редакція).

У разі якщо громадяни успадкували житловий будинок до 01.01.2002 р., то згідно зі ст. 30 Земельного кодексу (стара редакція) під час переходу права власності на домоволодіння разом із цим об'єктом переходить і право власності або право користування земельною ділянкою без зміни її цільового призначення.

Після отримання у спадок житлового будинку до спадкоємця переходить право користування земельною ділянкою на тих умовах, на яких вона належала спадкодавцю (колишньому власнику), тобто на праві користування.

Після набуття чинності новим Земельним кодексом України (з 01.01.2002 р.) за громадянами, які одержали у спадок житловий будинок, також зберігається право користування земельною ділянкою.

Відповідно до ст. 116 Земельного кодексу (у новій редакції) громадяни мають право на приватизацію земельної ділянки, якою вони користуються на підставі спадкоємства житлового будинку.

Порядок безкоштовної приватизації земельних ділянок визначений ст. 118 Земельного кодексу (у новій редакції), згідно з якою громадянин, зацікавлений у приватизації земельної ділянки, яка знаходиться в його користуванні, подає заяву до відповідної районної, Київської або Севастопольської міської державної адміністрації або сільської селищної, міської ради за місцем знаходження земельної ділянки.

Рішення органу виконавчої влади та органу місцевого самоврядування відносно приватизації земельних ділянок приймається в місячний термін на підставі технічних матеріалів і документів, які підтверджують розмір земельної ділянки.

Опрос