Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Таможенная стоимость импортированных товаров значительно превышает фактурную. В дальнейшем товары проданы по цене выше фактурной, но ниже таможенной. Как определить базу обложения НДС для реализуемых товаров?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 15.09.2006
Утратил силу

Митна вартість імпортованих товарів значно перевищує фактурну. Надалі товари продані за ціною, вищою від фактурної, але нижчою від митної. Як визначити базу обкладення ПДВ для реалізовуваних товарів?

 

На думку Вікторії Костюк, невипадковість постання зазначеного питання пов'язана з тим, що більшістю бухгалтерів митна вартість та звичайна ціна при визначенні бази оподаткування операцій з реалізації на території України імпортного товару ототожнюються.

Підставами для цього є п. 4.3 Закону про ПДВ, відповідно до якого базою оподаткування для товарів, що імпортуються, є договірна (контрактна) вартість, але не менша від митної, зазначеної у ввізній митній декларації, а також п. 4.1, згідно з яким база оподаткування операцій з поставки товарів на митній території України визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижчими від звичайних цін.

Однак при цьому не береться до уваги той факт, що згідно з положеннями Інструкції № 307 митна вартість використовується виключно в цілях митного оподаткування товарів і ведення митної статистики.

Звичайна ж ціна, наголошує В. Костюк, встановлюється за правилами п. 1.20 Закону про прибуток, залежить від умов продажу товару і відповідає справедливій ринковій ціні в Україні.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос