Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В целях улучшения координации служб, получения и обработки информации, необходимой в хозяйственной деятельности, предприятие осуществило подключение компьютеров к локальной сети. Как правильно отразить в налоговом учете расходы на эти мероприятия?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 30.08.2006
Утратил силу

З метою поліпшення координації служб, отримання та обробки інформації, необхідної в господарській діяльності, підприємство здійснило підключення комп'ютерів до локальної мережі. Як правильно відобразити в податковому обліку витрати на ці заходи?

 

На думку Лідії Ярош, головного державного податкового інспектора Департаменту інформаційної політики та масово-роз'яснювальної роботи ДПАУ, насамперед потрібно виходити з того, чи відповідає локальна комп'ютерна мережа визначенню «основні фонди», наведеному у пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону № 334. Якщо так, то залежно від того, як розглядати цю мережу – як передавальні пристрої чи як інформаційну систему – відповідно й витрати на підключення комп'ютерів до мережі у податковому обліку амортизуються за нормами або для першої, або для четвертої групи основних фондів.

Наказом Мінстату України від 09.07.96 р. № 207 локальна комп'ютерна мережа визначена як комп'ютерна мережа, що зв'язує декілька станцій в одній локальній зоні, обмеженій, наприклад, однією спорудою, одним підприємством тощо, та використовує зорієнтовані на цю територію засоби та методи передачі даних. Крім того, лінії зв’язку і передач локальні входять до класифікаційної групи 130200 «Будівлі та споруди ліній зв’язку і передач (телевізійні, радіо, телеграфні, телефонні та інші)» Класифікатора ДК 013-97, а модеми, кодери та інша апаратура сполучення засобів передавання даних та доступу до резервів засобів зв'язку у Державному класифікаторі продукції та послуг ДК 016-97 віднесені до позиції 32.20.20 «Апаратура електрозв'язку».

Опрос