Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Туризм и страхование

Журнал "Бизнес-консультант"
Статьи от 06.07.2006
Утратил силу

Матеріал надано редакцією журналу «Бізнес-консультант»
e-mail: info@akf.com.ua;
http://www.akf.com.ua
Тел.: (044) 248-77-53, 287-02-36. Передплатні індекси: 06686 (рос.), 08717 (укр.)

Туризм і страхування

 

Законодавчі вимоги щодо страхування у туристичній діяльності

Відповідно до ст. 17 Закону України від 15.09.95 р. № 324/95 «Про туризм» (далі – Закон про туризм) при наданні туристичних послуг обов'язковим є страхування туристів (медичне та від нещасного випадку). Таке страхування здійснюється суб'єктами туристичної діяльності на підставі договорів зі страховими компаніями, що мають право на проведення такої діяльності, тобто мають відповідну ліцензію.

Згідно зі ст. 7 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з організації іноземного, внутрішнього, зарубіжного туризму, екскурсійної діяльності, затверджених наказом Держпідприємництва, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 17.01.2001 р. № 7/62 (далі – Ліцензійні умови), страхування туристів може здійснюватися:

– шляхом укладення договору безпосередньо між туристом і страховою компанією;

– за участі суб'єкта туристичної діяльності, який забезпечує страхування туристів на підставі договору, укладеного зі страховою компанією.

Якщо турист самостійно укладає договір страхування зі страховою компанією, суб'єкт туристичної діяльності, який організовує туристичну поїздку, має перевірити наявність у туриста страхового поліса й додати його копію до договору про надання туристичних послуг.

Опрос