Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Можно ли в договоре определить штрафные санкции в твердой сумме, а не в процентах от суммы невыполненного обязательства?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 06.07.2006

Чи можна в договорі визначити штрафні санкції у твердій сумі, а не у відсотках від суми невиконаного зобов’язання?

 

Можна, вважає юрист Тетяна Донець, пояснюючи свою думку тим, що відповідно до ч. 4 ст. 231 Господарського кодексу (ГК) у випадках, коли розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються у розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов’язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов’язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

А от Цивільний кодекс (ЦК) однозначної відповіді на дане запитання не дає. Більше того, судячи з наведених у його ст. 549 визначень понять «штраф» та «пеня», обчислюються вони саме у відсотках від суми порушеного або несвоєчасно виконаного зобов’язання. Але оскільки ЦК не містить заборони на визначення розміру неустойки у твердій сумі, таке визначення є можливим, робить висновок автор, додаючи, що «норми ГК мають пріоритет перед нормами ЦК у регулюванні правових відносин, учасниками яких є суб’єкти господарювання».

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос