Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Возможен ли возврат наличных денежных средств по РРО покупателю за возвращенный товар при наличии гарантийного талона, но без оригинала расчетного документа, подтверждающего факт покупки товара?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 23.06.2006
Утратил силу

Чи можливе повернення готівкових грошових коштів за РРО покупцю за повернений товар за наявності гарантійного талона, але без оригіналу розрахункового документа, що підтверджує факт купівлі товару?

 

Посилаючись на норми Закону «Про захист прав споживачів» стосовно порядку розірвання договору купівлі-продажу, Л. Солошенко та С. Замазій зазначають, що гроші за товар повертаються покупцю в день розірвання договору чи в інший день за домовленістю сторін, але не пізніше ніж через сім днів. При цьому розрахунки зі споживачем у разі підвищення ціни на товар здійснюються виходячи з його вартості на час пред'явлення вимоги про повернення коштів, а у разі зниження ціни – виходячи з вартості товару на час купівлі.

Відповідно до ст. 3 Закону про РРО підтвердженням факту купівлі товару є виданий в обов'язковому порядку на повну суму розрахунковий документ (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), надрукований у випадках, передбачених Законом про РРО, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. У разі застосування РРО реєстрації підлягають не лише операції з продажу товарів (послуг), а й операції повернення коштів покупцю.

Опрос