Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие выпускает промышленные приборы и предоставляет услуги по обучению специалистов заказчика работе на этих приборах. Есть лицензия Минобразования на предоставление услуг по повышению квалификации. Облагаются ли НДС операции по предоставлению таких услуг? Обязательна ли лицензия на предоставление таких услуг?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 06.06.2006

Підприємство випускає промислові прилади і надає послуги з навчання фахівців замовника роботі на цих приладах. Є ліцензія Міносвіти на надання послуг з підвищення квмліфікації. Чи обкладаються ПДВоперації з надання таких послуг? Чи обов'язкова ліцензія на надання таких послуг?

 

Відповідаючи на поставлене запитання, Олег Чефранов перш за все зазначає, що відповідно до положень ст. 3 Закону України «Про професійно-технічну освіту», послуги з навчання фахівців роботі з промисловими приладами належать до освітніх послуг професійно-технічного характеру, а саме підвищення кваліфікації працівників.

У свою чергу, підвищення кваліфікації працівників як освітня послуга у сфері професійно-технічної освіти підлягає ліцензуванню (п. 3 Порядку ліцензування освітніх послуг). Однак, наголошує О. Чефранов, обов’язковому ліцензуванню такі послуги підлягають лише за умови, що відповідні професії включені до Державного класифікатора професій та у разі видачі підприємством, що надає такі послуги, документа про освіту державного зразка.

Стосовно ж оподаткування таких операцій ПДВ, автор, посилаючись на пп. 5.1.3 Закону «Про ПДВ» та п. 4 Переліку послуг, операції з надання яких звільняються від обкладення ПДВ, робить висновок про те, що «освітньою» пільгою в оподаткуванні можна користуватися виключно у разі отримання підприємством обов’язкової ліцензії на надання освітніх послуг із професійно-технічного навчання (підвищення кваліфікації). В усіх інших випадках, резюмує О. Чефранов, ні про яку пільгу не може бути й мови.

Докладніше в публікації.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос