Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Юридическое лицо, осуществляющее производство коньяка, получило предложение о реализации коньяка, не разлитого в бутылки. Не будет ли это нарушением норм действующего законодательства?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.05.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Юридична особа, яка здійснює виробництво коньяку, отримала пропозицію щодо реалізації коньяку, не розлитого у пляшки. Чи буде це порушенням норм чинного законодавства?

 

По-перше, виробництво коньяку та алкогольних напоїв за коньячною технологією відповідно до частини першої ст. 3 Закону Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»  від 19.12.95 р. № 481/95-ВР дозволено за наявності ліцензії, яка видається лише тим суб’єктам підприємницької діяльності, які мають повний технологічний цикл виробництва.

Повний технологічний цикл виробництва включає сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, які забезпечують переробку сировини у продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу (ст. 1 Закону № 481/95-ВР).

По-друге, вимогами частини другої ст. 11 цього Закону передбачено, що вироблена винопродукція, зокрема коньяки, які реалізуються в Україні, підлягає маркуванню етикетками, а їх розлив здійснюється виключно у передбачену чинними стандартами тару (посуд) місткістю 0,05 л; 0,1 л; 0,2 л; 0,25 л; 0,33 л; 0,37 л; 0,375 л; 0,4 л; 0,45 л; 0,5 л; 0,61 л; 0,7 л; 0,75 л; 1,0 л i більше.

Таким чином, юридична особа для здійснення виробництва коньяку повинна мати відповідну ліцензію, забезпечити повний технологічний цикл переробки спирту коньячного та розлив коньяку виключно у передбачену чинними стандартами тару.

Опрос