Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Торговое предприятие осуществляет розничную торговлю алкогольными напитками в арендованном помещении при наличии соответствующих лицензий. Недавно предприятие дополнительно получило в аренду в этом здании еще часть помещения, которую планирует использовать под торговый зал для розничной торговли алкогольной продукцией. Нужно ли приобретать вторую лицензию для осуществления такой деятельности этим предприятием?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.05.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Торговельне підприємство здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями в орендованому приміщенні за наявності відповідних ліцензій. Нещодавно підприємство додатково отримало в оренду в цій будівлі ще частину приміщення, яку планує використовувати під торговельний зал для роздрібної торгівлі алкогольною продукцією. Чи потрібно придбавати другу ліцензію для здійснення такої діяльності цим підприємством?

 

Місце торгівлі визначено ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР як місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для алкогольних напоїв – торговельною площею, не меншою за 20 м2, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості), або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв незалежно від того, оформляється через них продаж інших товарів чи ні.

Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженим наказом Держстандарту України від 17.08.2000 р. № 507, будівлі визначено як споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів. До будівель відносяться житлові будинки, гуртожитки, готелі, ресторани, торговельні будівлі, промислові будівлі, вокзали, будівлі для публічних виступів, для медичних закладів та закладів освіти тощо. 

Магазини – це об’єкти роздрібної торгівлі, що займають окреме приміщення або будівлю і мають торговельний зал для покупців; кіоски, палатки займають окреме приміщення, але не мають торговельного залу для покупців. Не включаються до торговельної площі приміщення для прийому і зберігання товару, підсобні приміщення, адміністративні та побутові, технічні приміщення.

Магазином самообслуговування вважається магазин, в якому покупці мають вільний доступ до всіх товарів і можуть самостійно обирати їх та оплачувати покупки у касі при виході з магазину. Такий магазин повинен за цим методом реалізувати не менш як 70 % товарообігу.

Якщо підприємство займає декілька відокремлених приміщень в одній будівлі, навіть різних за типом (ресторан, кафе, буфет тощо), то всі ці приміщення враховуються як одна структурна одиниця, причому спеціалізація визначається за головним підприємством, що має кухню або зал найбільшої місткості.

Вимоги до робочих місць та приміщень, де здійснюється торгівля алкогольними напоями, встановлено Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затвердженими постановою КМУ від 30.07.96 р. № 854.

Опрос