Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Субъект предпринимательской деятельности в период отпускного сезона имеет возможность на территориях санатория и пансионатов открыть сеть кафе и баров, в которых осуществлять продажу алкогольной продукции. Имеет ли право такой субъект получить лицензию на торговлю указанными товарами?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 30.05.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Суб’єкт підприємницької діяльності у період відпускного сезону має можливість на територіях санаторію та пансіонатів відкрити мережу кафе та барів, у яких здійснювати продаж алкогольної продукції. Чи має право такий суб’єкт отримати ліцензію на торгівлю зазначеними товарами?

 

Статтею 153 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР встановлено обмеження щодо продажу алкогольних напоїв. Зокрема, заборонено продаж алкогольних напоїв у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.10.2002 р. № 385 затверджено перелік закладів охорони здоров’я, відповідно до п. 1.4 якого санаторії як санаторно-курортні заклади належать до лікувально-профілактичних закладів, включених до переліку закладів охорони здоров’я. Пансіонати не включено до зазначеного переліку.

Виходячи з викладеного, відкриття на території санаторію кафе (бару), в якому продаватимуться алкогольні напої, заборонено чинним законодавством, а на території пансіонату продаж зазначеної продукції не заборонено.

Опрос