Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Являются ли предприятия объединений граждан плательщиками коммунального налога?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.05.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43

? Чи є підприємства об’єднань громадян платниками комунального податку?

 

Згідно зі ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.93 р. № 56-93 (зі змінами та доповненнями) комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних і сільськогосподарських підприємств. Граничний розмір комунального податку не повинен перевищувати 10 % річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Відповідно до ст. 112 Господарського кодексу підприємство об’єднання громадян, релігійної організації діє на основі статуту i є юридичною особою, здійснюючи діяльність на праві оперативного управління або господарського відання відповідно до вимог цього Кодексу. Враховуючи зазначене, якщо підприємство об’єднання громадян не є бюджетною установою, організацією, планово-дотаційним і сільськогосподарським підприємством, то воно є платником комунального податку на загальних підставах, якщо інше не передбачено рішенням органу місцевого самоврядування.

 

Опрос