Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Нужно ли при определении суммы налогового обязательства по коммунальному налогу учитывать работника предприятия, который был уволен с работы 1-го числа (то есть 1-го числа он работал, а со 2-го числа был уволен)?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.05.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Чи потрібно при визначенні суми податкового зобов’язання з комунального податку враховувати працівника підприємства, якого було звільнено з роботи 1-го числа (тобто 1-го числа він працював, а з 2-го числа його було звільнено)?

 

Наказом ДПА України «Про внесення змін до форми податкового розрахунку комунального податку» від 20.03.2006 р. № 143 (зареєстровано в Мін’юсті України 27.03.2006 р. за № 331/12205) внесено зміни до форми податкового розрахунку комунального податку, згідно з якими кількісний склад працівників за відповідний базовий податковий (звітний) період (рядок 01) дорівнює показнику середньооблікової кількості штатних працівників, визначеному відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників.

Згідно з п. 3.2 цієї Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників розраховується на підставі щоденних даних про облікову кількість штатних працівників, які повинні уточнюватися відповідно до наказів про прийом, переведення працівника на іншу роботу та припинення трудового договору. Облікова кількість штатних працівників за кожен день має відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначається кількість працівників, які з’явилися або не з’явилися на роботу.

Середньооблікова кількість штатних працівників за місяць обчислюється шляхом підсумовування кількості штатних працівників облікового складу за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого – по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові та неробочі дні, та ділення одержаної суми на число календарних днів звітного місяця (пп. 3.2.1 Інструкції).

Отже, при визначенні суми податкового зобов’язання з комунального податку працівник, якого було звільнено 1-го числа (тобто 1-го числа він фактично працював), повинен враховуватися в середньооблікову кількість штатних працівників.

Опрос