Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

При переходе на упрощенную систему налогообложения субъект малого предпринимательства – юридическое лицо получил от учредителя денежные взносы в уставный фонд. Указанные денежные средства являются источником формирования имущества субъекта малого предпринимательства в обмен на корпоративные права. Облагается ли сумма таких денежных средств единым налогом?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.04.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

? Після переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт малого підприємництва – юридична особа отримав від засновника грошові внески до статутного фонду.
Зазначені кошти є джерелом формування майна суб’єкта малого підприємництва в обмін на корпоративні права. Чи обкладається сума таких коштів єдиним податком?

(Я. Короленко, АР Крим)

 

Оскільки грошові внески, які перераховані засновником до статутного фонду платника єдиного податку, є джерелом формування майна суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи в обмін на корпоративні права, такі кошти не вважаються виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і для оподаткування єдиним податком не враховуються.

Таким чином, грошові внески, перераховані засновником до статутного фонду суб’єкта малого підприємництва – юридичної особи, не включаються до бази оподаткування єдиним податком.

При цьому слід враховувати положення абзацу четвертого ст. 7 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99), відповідно до якого частка засновника у статутному фонді суб’єкта малого підприємництва не повинна перевищувати 25 %, якщо засновник не є суб’єктом малого підприємництва.

Опрос