Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие, работающее по упрощенной системе налогообложения, осуществляет деятельность по предоставлению услуг по прокату электрического оборудования для выполнения строительно-ремонтных работ. Должно ли такое предприятие включать в базу налогообложения, во-первых, суммы средств возвратной финансовой помощи, которые предоставляло другому субъекту предпринимательства, и, во-вторых, – суммы денежных средств, которые получает в качестве возвратной финансовой помощи от другого предприятия для дополнительного приобретения электрического оборудования?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.04.2006

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

? Підприємство, яке працює за спрощеною системою оподаткування, здійснює діяльність з надання послуг з прокату електричного обладнання для виконання будівельно-ремонтних робіт. Чи повинне таке підприємство включати до бази оподаткування, по-перше, суми коштів поворотної фінансової допомоги, які надавало іншому суб’єкту підприємництва, та, по-друге, – суми коштів, які отримує як поворотну фінансову допомогу від іншого підприємства для додаткового придбання електричного обладнання?

(Б. Колосник, Хмельницька обл.)

 

У разі якщо суб’єкт підприємницької діяльності, який працює за спрощеною системою оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку, надав поворотну фінансову допомогу іншому суб’єкту, то при її поверненні на розрахунковий рахунок або в касу підприємства – платника єдиного податку ця сума повторно не включається до бази оподаткування єдиним податком. 

Суми коштів, які суб’єкт підприємницької діяльності – платник єдиного податку отримує як поворотну фінансову допомогу, згідно з п. 40 ПБО 25 є іншими доходами, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов’язані з операційною діяльністю підприємства й відображаються у статті «Інші звичайні доходи» фінансового звіту суб’єкта малого підприємництва.

Отже, оскільки поворотна фінансова допомога, отримана суб’єктом малого підприємництва – платником єдиного податку, відноситься до інших доходів підприємства, які виникають у процесі звичайної діяльності, але не пов’язані з операційною діяльністю, то вона відображається в графі 5 «Позареалізаційні доходи та виручка від іншої реалізації» Книги обліку доходів і витрат і включається до бази оподаткування єдиним податком.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос