Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие – плательщик единого налога по ставке 6 % имеет на балансе автомобиль, попавший в ДТП не по вине водителя. На расчетный счет получены денежные средства от страховой компании за понесенные материальные убытки. Облагается ли единым налогом сумма указанного возмещения?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 18.04.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

? Підприємство – платник єдиного податку за ставкою 6 % має на балансі автомобіль, який потрапив у ДТП не з вини водія. На розрахунковий рахунок отримано кошти від страхової компанії за понесені матеріальні збитки. Чи оподатковується єдиним податком сума зазначеного відшкодування?

(Л. Хоменко, Чернігівська обл.)

 

Об’єктом оподаткування для суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб, які сплачують єдиний податок, вважається сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), фактично отримана суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) (ст. 1 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» від 03.07.98 р. № 727/98 (у редакції Указу Президента України від 28.06.99 р. № 746/99).

Також відповідно до Порядку, затвердженого наказом ДПА України «Про затвердження форми Розрахунку сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва – юридичною особою та Порядку його складання» від 28.02.2003 р. № 98 (зареєстровано в Мін’юсті України 19.03.2003 р. за № 221/7542, за текстом – Порядок № 98) у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва з урахуванням коштів, отриманих від реалізації основних фондів.

Таким чином, отримана на розрахунковий рахунок суб’єкта малого підприємництва сума матеріальних збитків, відшкодована страховою компанією, обкладається єдиним податком на загальних підставах.

 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос