Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок обложения НДС деятельности страховых агентов – нерезидентов, являющихся страховыми агентами украинских страховых компаний?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 12.04.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

? Який порядок оподаткування ПДВ діяльності страхових агентів – нерезидентів, які є страховими агентами українських страхових компаній?

 

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про страхування» від 07.03.96 р. № 85/96-ВР (зі змінами та доповненнями) страховиками визнаються фінансові установи, які створені у формі акціонерних, повних, командитних товариств або товариств з додатковою відповідальністю згідно із Законом № 1576-XII з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом, а також одержали у встановленому порядку ліцензію на здійснення страхової діяльності. Страхова діяльність в Україні здійснюється виключно страховиками – резидентами України.

Крім того, згідно зі ст. 15 Закону № 85/96-ВР страхова діяльність в Україні може провадитися за участю страхових посередників (страхових або перестрахових брокерів, страхових агентів).

Отже, норми статей 2 та 15 Закону № 85/96-ВР не поширюються на діяльність щодо надання нерезидентами страхових агентських послуг страховикам-резидентам.

Відповідно до пп. 3.2.3 п. 3.2 ст. 3 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг зі страхування, співстрахування або перестрахування особами, які мають ліцензію на здійснення страхової діяльності відповідно до закону, а також пов'язаних з такою діяльністю послуг страхових (перестрахових) брокерів та страхових агентів.

Опрос