Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Юридическое лицо приобрело в собственность квартиру в многоквартирном жилом доме. Должно ли юрлицо уплачивать земельный налог в бюджет?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.03.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

? Чи повинна юридична особа, яка придбала у власність квартиру в багатоквартирному жилому будинку, сплачувати земельний податок до бюджету?

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється згідно з договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем (ст. 124 Земельного кодексу).

При переході права власності на будівлю і споруду право власності на земельну ділянку або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а право користування – на підставі договору оренди (ст. 120 Земельного кодексу).

Відповідно до ст. 126 Земельного кодексу право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди на землю оформляється договором, який реєструється згідно із законом.

При цьому ст. 42 Земельного кодексу встановлено, що земельні ділянки, на яких розташовано багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об'єднанню власників.

Житловим кодексом (статті 6, 8) визначено, що жилі будинки і приміщення призначаються для постійного проживання громадян, а також для використання у встановленому порядку як службових жилих приміщень і гуртожитків. Надання приміщень у жилих будинках для потреб промислового характеру заборонено. Переведення придатних для проживання жилих будинків і приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежилі, як правило, не допускається.

Опрос