Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

На какие земли горнодобывающих предприятий в пределах населенных пунктов распространяется действие ст. 7 Закона Украины «О плате за землю»... в части льготного налогообложения по ставке 25 % от суммы земельного налога, исчисленного по полной ставке населенного пункта?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 06.03.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
е-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Які землі гірничодобувних підприємств у межах населених пунктів підпадають під дію ст. 7 Закону України «Про плату за землю» від 03.07.92 р. № 2535-XII (у редакції Закону України від 19.09.96 р. № 378/96-ВР, зі змінами та доповненнями) в частині пільгового оподаткування за ставкою 25 % від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою населеного пункту? 

 

Статтею 7 Закону № 2535-XII встановлено, що податок за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам у межах населених пунктів, справляється у розмірі 25 % від суми земельного податку, обчисленого за повними ставками населеного пункту.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Гірничий закон України» від 06.10.99 р. № 1127-XIV (зі змінами та доповненнями) гірнича (гірничодобувна) промисловість – це комплекс галузей важкої промисловості з розвідування родовищ корисних копалин, їх видобутку з надр землі та збагачення, а гірниче підприємство – цілісний технічно та організаційно відокремлений майновий комплекс засобів і ресурсів для видобутку корисних копалин, будівництва та експлуатації об'єктів із застосуванням гірничих технологій (шахти, рудники, копальні, кар'єри, розрізи, збагачувальні фабрики тощо).

Землі, надані для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд промислових, гірничодобувних, транспортних та інших підприємств, їх під'їзних шляхів, інженерних мереж, адміністративно-побутових будівель, інших споруд, віднесено до земель промисловості. Розміри земельних ділянок, що надаються для зазначених цілей, визначаються відповідно до затверджених у встановленому порядку державних норм і проектної документації, а відведення земельних ділянок здійснюється з урахуванням черговості їх освоєння (ст. 66 Земельного кодексу).

Статтею 20 Земельного кодексу визначено, що віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями.

Враховуючи вищенаведене, гірничодобувні підприємства мають сплачувати земельний податок відповідно до ст. 7 Закону № 2535-XII лише за земельні ділянки, надані їм безпосередньо під видобуток корисних копалин. Усі інші земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам, оподатковуються залежно від умов їх надання та цільового використання за ставками, встановленими Законом № 2535-XII для відповідної категорії земель.

 

Опрос