Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

В случае списания кредиторской задолженности, по которой истек срок исковой давности, налогоплательщик увеличивает валовый доход на ее сумму. Нужно ли в этом случае также уменьшить валовые расходы?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.03.2006
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
e-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? У разі списання кредиторської заборгованості, за якою минув термін позовної давності, платник податків збільшує валовий дохід на її суму. Чи потрібно в цьому разі також зменшити валові витрати?

(ДВАТ «Шахта «Новодзержинська», м. Дзержинськ, Донецька обл.)

Згідно з пп. 11.2.1 п. 11.2 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) платник податку – покупець на дату оприбуткування товару або на дату фактичного отримання результатів робіт (послуг) збільшує валові витрати виробництва. При цьому в разі затримки оплати вартості товарів (робіт, послуг) у покупця виникає кредиторська заборгованість.

Якщо сума такої заборгованості платника податку перед іншою юридичною чи фізичною особою залишилася нестягнутою після закінчення терміну позовної давності (загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки відповідно до ст. 257 Цивільного кодексу), вона підпадає під визначення безповоротної фінансової допомоги та на підставі пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 цього Закону включається до складу його валових доходів.

Крім того, такий платник має одночасно зменшити валові витрати на суму оприбуткованого товару, оскільки ним фактично не понесено витрат відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 334/94-ВР.

 

Опрос