Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Имеет ли право сельский совет требовать возврата средств, переданных на пополнение уставного фонда коммунального предприятия? Если да, то как это оформляется?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 08.02.2006
Утратил силу

Чи має право сільська рада вимагати повернення коштів, переданих на поповнення статутного фонду комунального підприємства? Якщо так, то як це оформлюється?

 

«Так, сільська рада має право вимагати повернення коштів, внесених до статутного фонду комунального підприємства, оскільки діє від імені та в інтересах територіальної громади – власника майна комунального підприємства», – стверджує з посиланням на ч. 5 ст. 16 Закону про самоврядування начальник юридичного відділу АТ «Банк Велес» Микола Ващук. 

У випадку, якщо кошти як додатковий внесок до статутного фонду перераховані, але зміни до статуту не зареєстровані, сільська рада може скасувати своє попереднє рішення щодо збільшення статутного фонду комунального підприємства і таким чином повернути раніше перераховані кошти (ч. 5 ст. 16 та ч. 5 ст. 60 Закону про самоврядування), оскільки згідно з ч. 5 ст. 89 Цивільного кодексу зміни до установчих документів юридичної особи набирають чинності для третіх осіб з дня державної реєстрації змін.

• Якщо статутний фонд комунального підприємства згідно з відповідним рішенням сільської ради збільшено, кошти на його рахунок перераховано, зміни до статуту зареєстровані, то будь-яке зменшення розміру статутного фонду комунального підприємства потребуватиме внесення змін до статуту та їх державної реєстрації, для чого відповідно до положень Закону про держреєстрацію має бути поданий також документа, який підтверджує внесення плати за публікацію повідомлення у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації («Бюлетень державної реєстрації»).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос