Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Алло! Кто прав? (Решение споров по налогообложению расходов на мобильную связь)

Журнал "Бизнес-консультант"
Статьи от 08.02.2006
Утратил силу

Матеріал надано редакцією журналу «Бізнес-консультант»
e-mail: info@akf.com.ua;
http://www.akf.com.ua
Тел.: (044) 248-77-53, 287-02-36. Передплатні індекси: 06686 (рос.), 08717 (укр.)

Алло! Хто правий?
Вирішення спорів з оподаткування витрат мобільного зв'язку

 

Ситуація

ДПІ провела комплексну документальну перевірки дотримання вимог податкового і валютного законодавства у ТОВ «А». За її наслідками був складений Акт, в якому зафіксовані порушення підприємством вимог пп. 5.2.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції від 22.05.97 р. № 283/97-ВР (далі – Закон про прибуток), а саме: у періоді, що перевіряється, ТОВ «А» неправомірно віднесено до валових витрат вартість отриманих послуг мобільного зв'язку, які не підтверджені належними документами, що свідчать про використання мобільного зв'язку у господарській діяльності підприємства (відсутній журнал обліку записів телефонних переговорів із зазначенням тем їх здійснення та тривалості, перелік номерів телефонів, розмови за якими ведуться працівниками підприємства та безпосередньо стосуються господарської діяльності), в результаті чого занижено податок на прибуток на відповідну суму витрат.

Перевіркою було встановлено, що ТОВ «А» в порушення пп. 7.4.1 Закону України «Про податок на додану вартість» (далі – Закон про ПДВ) необгрунтовано віднесено до складу податкового кредиту суми ПДВ, сплачені у звітних періодах по витратам, які не пов'язані з господарською діяльністю підприємства. На момент перевірки не надані документи, які підтверджують взаємозв'язок послуг мобільного зв'язку з господарською діяльністю підприємства, а саме: перелік номерів телефонів, розмови за якими ведуться працівниками підприємства, журналу обліку телефонних дзвінків, який заповнюється співробітниками, котрі ведуть переговори, де вказується їх мета та час. Це порушення вимог податкового законодавства призвело до заниження ПДВ.

На підставі Акта перевірки ДПІ прийняла два податкові повідомлення-рішення, якими ТОВ «А» визначено суму податкового зобов'язання за податком на прибуток та ПДВ, а також застосовано штрафні санкції.

ТОВ «А», не погоджуючись з висновками ДПІ, викладеними в акті перевірки, звернулося з позовом до ДПІ про визнання недійними податкових повідомлень-рішень. Спір розглядався до дати набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України. Тобто господарським судом першої інстанції за правилами Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК).

Позиція платника податків

В обгрунтування своїх позовних вимог ТОВ «А» (далі – Позивач) посилалось на те, що витрати, понесені ним на оплату послуг мобільного зв'язку, а також суми ПДВ, сплачені у складі цих витрат, правомірно віднесені ним до валових витрат та податкового кредиту з ПДВ.

Договір на послуги мобільного телефонного зв'язку з оператором мобільного зв'язку був укладений ТОВ «А» з метою підвищення ефективності роботи підприємства, для своєчасного і повного інформування дилерів та покупців (зокрема, потенційних) про наявність товарів і ціни на них, а також для оперативного вирішення адміністративних питань, пов'язаних з продажем підприємством робіт і наданням послуг. Крім того, для забезпечення використання засобів мобільного зв'язку винятково у господарській діяльності підприємства керівництво ТОВ «А» прийняло низку внутрішніх нормативних документів, а саме: Положення про використання мобільного зв'язку в ТОВ «А», накази про закріплення мобільних телефонів, sim-карток за конкретними працівниками та встановлення ліміту витрат на мобільний зв'язок. ТОВ «А» вказувало на здійснення регулярного контролю за неухильним виконанням вимог вказаних внутрішніх нормативних документів підприємства.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос