Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Один из учредителей нашего предприятия – гражданин России, в Украине он имеет вид на постоянное жительство, к тому же работает на нашем предприятии на должности коммерческого директора. Каким образом будет осуществляться налогообложение доходов такого физического лица? Будет ли он считаться нерезидентом?

Другие АФ
Вопросы-ответы от 01.02.2006

Матеріал підготовлено спеціально для ЛІГАБізнесІнформ
ТОВ «АФ «ВІТА ПОШТОВА»
e-mail: vita_poshtova@ukr.net;
http://www.vita.co.ua,
тел.: (044) 558-34-25, 240-38-50

? Один із засновників нашого підприємства – громадянин Росії, в Україні він має посвідку на постійне проживання, до того ж працює на нашому підприємстві на посаді комерційного директора. Яким чином буде здійснюватись оподаткування доходів такої фізичної особи? Чи буде він вважатись нерезидентом?

 

Відповідно до пп. 1.20.2 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV (далі – Закон № 889) нерезидент – це фізична особа, яка не є резидентом України. А резидентом є фізична особа, яка має місце проживання в Україні (пп. 1.20.1 Закону 889).

Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім'ї або її реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності.

Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Законом або нормами міжнародних угод України.

Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому цим Законом, або її реєстрація як самозайнятої особи.

Враховуючи, що громадянин Росії має посвідку на постійне проживання, звернімося до Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2001 р. № 249-ІІІ. Відповідно до ст. 1 цього Закону посвідка на постійне проживання є документом, що підтверджує право іноземця чи особи без громадянства на постійне проживання в Україні.

Тобто посвідка на постійне проживання в Україні надає право громадянину іншої держави вважатись резидентом. Про це ж свідчить і аналіз норм Закону України від 04.02.94 р. № 3929-ХІІ «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства».

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос