Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие оплатило обучение работников на компьютерных курсах. При проверке представители налоговой инспекции начислили налог с доходов физических лиц. Противоречит ли это нормам Закона Украины «О налоге с доходов физических лиц»?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 17.01.2006

Підприємство оплатило навчання працівників на комп'ютерних курсах. При перевірці представники податкової інспекції нарахували податок з доходів фізичних осіб. Чи суперечить це нормам Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»?

 

Заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПА в Одеській області Юрій Коваленко зазначає, що відповідно до норм пп. 4.3.20 Закону про податок з доходів фізосіб не включається до загального оподатковуваного доходу сума, сплачена працедавцем на користь закладів освіти у рахунок компенсації вартості підготовки чи перепідготовки платника податку – найманої особи за профілем діяльності чи загальними виробничими потребами такого працедавця, але не вище розміру суми, визначеної у пп. 6.5.1 цього Закону, у розрахунку на кожний повний чи неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої найманої особи.

Втім, перш ніж дати остаточну відповідь на поставлене запитання, Ю. Коваленко виходячи з положень Закону про освіту з’ясовує, що саме являє собою навчальний заклад в розумінні Закону.

Проаналізувавши структуру освіти і основні характеристики її складових, автор з посиланням на норми ст. 12 Закону про освіту вказує на те, що вищі та професійно-технічні навчальні заклади незалежно від форм власності та підпорядкування мають пройти в Міністерстві освіти та науки України акредитацію та отримати відповідні ліцензії, сертифікати.

Тож, якщо підприємство перерахувало кошти за підвищення кваліфікації на комп'ютерних курсах акредитованому навчальному закладу (що відповідає визначенням, наведеним у статтях 41, 43 або 48 Закону про освіту), то ці кошти не будуть обкладатися відповідно до пп. 4.3.20 Закону про податок з доходів фізосіб. Якщо ж обраний заклад не належить до таких, що вказані у згаданих тут нормах Закону про освіту, то перераховані підприємством кошти підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос