Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Плательщик НДС намерен отказаться от пользования льготами по НДС при осуществлении операций по поставке (подписке) периодических изданий печатных средств массовой информации. Применять ли субъекту предпринимательской деятельности льготу, предусмотренную пп. 5.1.2 п. 5.1 ст. 5 Закона Украины «О налоге на добавленную стоимость»?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 03.11.2005

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

 

? Платник ПДВ має намір відмовитись від користування пільгами з ПДВ при здійсненні операцій з поставки (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації. Чи застосовувати суб'єкту підприємницької діяльності пільгу, передбачену пп. 5.1.2 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про податок на додану вартість»?

 

Законом України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями) встановлено загальний порядок обкладання ПДВ операцій з поставки товарів (послуг), порядок та перелік операцій, що звільняються від оподаткування чи не є об'єктом оподаткування, ставки податку 20 % або 0 %, порядок відшкодування податку. Норми Закону № 168/97-ВР є обов'язковими для виконання особами, які зареєстровані платниками ПДВ. 

Відповідно до пп. 5.1.2 п. 5.1 ст. 5 Закону № 168/97-ВР передбачено звільнення від обкладання ПДВ операцій з поставки (передплати) періодичних видань друкованих засобів масової інформації та книжок, крім видань еротичного характеру, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників українського виробництва, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови; доставки таких періодичних видань друкованих засобів масової інформації на митній території України.

Слід зазначити, що норми пунктів 11.38 та 11.40 ст. 11 Закону № 168/97-ВР є чинними і відповідно до цих норм тимчасово до 01.01.2009 р. звільняються від обкладання ПДВ операції з виконання робіт та поставки послуг у видавничій діяльності, діяльності з виготовлення та розповсюдження видавництвами, видавничими організаціями, підприємствами поліграфії, розповсюджувачами книжкової продукції, виробленої в Україні, операції з виробництва та/або поставки паперу і картону, вироблених в Україні для виготовлення книжкової продукції, а також операції з поставки книжкової продукції, виробленої в Україні, крім послуг реклами, розміщення матеріалів рекламного та еротичного характеру і видань рекламного та еротичного характеру. Також звільняються від оподаткування операції з виконання робіт та поставки послуг суб'єктами підприємницької діяльності – резидентами України, які одночасно здійснюють видавничу діяльність, діяльність з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону. При цьому валовий дохід такого суб'єкта підприємницької діяльності, отриманий від видавничої діяльності, діяльності з виготовлення, розповсюдження книжкової продукції та виробництва паперу і картону, має становити не менше 100 % від загальної суми його валового доходу за перший звітний (податковий) період з часу створення такого суб'єкта підприємницької діяльності або не менше 50 % від загальної суми його валового доходу за попередній звітний (податковий) рік.

Вищезазначені пункти не містять положень щодо вибору платником податку можливості застосування чи незастосування пільг, передбачених Законом № 168/97-ВР, а тому є обов'язковими для виконання особами, які зареєстровані платниками ПДВ.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос