Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Согласно изменениям, внесенным в ст. 1 Закона Украины «О ставках акцизного сбора и ввозной пошлины на некоторые товары (продукцию)», необходимо наличие полного технологического цикла у предприятий – производителей нефтепродуктов. Какая деятельность считается производством нефтепродуктов? Какие именно предприятия имеют право претендовать на соответствие имеющегося технологического цикла указанным требованиям Закона № 313/96-ВР?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 09.08.2005
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

 

? Згідно зі змінами, внесеними до ст. 1 Закону України «Про ставки акцизного збору i ввізного мита на деякі товари (продукцію)», потрібна наявність повного технологічного циклу у підприємств – виробників нафтопродуктів. Яка діяльність вважається виробництвом нафтопродуктів? Які саме підприємства мають право претендувати на відповідність наявного технологічного циклу зазначеним вимогам Закону № 313/96-ВР?

(П. Бочаров, м. Київ)

 

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 р. № 1775-III (зі змінами та доповненнями) виробництво (виготовлення) – діяльність, пов'язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва. Виробництвом нафтопродуктів може вважатися діяльність з виготовлення нафтопродуктів, яка включає всі стадії технологічного процесу перероблення (перегонки) нафти (інших початкових матеріалів), i за таких умов підприємство може класифікуватися як виробник нафтопродуктів. Нафтопереробні підприємства визначено як підприємства з виробництва нафтопродуктів із нафти та інших початкових матеріалів відповідно до наказу Мінстату України від 17.08.95 р. № 213 «Про розробку паливно-енергетичного балансу України за 1995 рік» (зареєстровано в Мін'юсті України 14.11.95 р. за № 411/947). Згідно з постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 08.06.2000 р. № 632 «Про затвердження Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності (ліцензійних умов) з транспортування нафтопродуктів магістральними трубопроводами» (зареєстровано в Мін'юсті України 29.06.2000 р. за № 373/4594) нафтопродукти визначено як продукти, які одержують після перероблення нафти на нафтопереробних заводах. Крім цього, Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016-97 (чинний з 01.01.99 р.) визначено коди та перелік продуктів нафтоперероблення (рідких та газоподібних), до яких входять бензини, гас, масла тощо. Категорія «Продукти нафтоперероблення рідкі» включає відбензинену нафту, а також легку, середню i важку фракції нафти з більш чи менш широким фракційним складом, отримані шляхом перегонки чи перероблення сирої нафти чи нафти, одержаної з бітумінозних мінералів: бензин, уайт-спірит, гас, газойлі, мазути, масла веретенні i мастила, масла білі. Бензини як продукти перероблення нафти класифікуються у секції D «Продукція обробної промисловості» підсекції DF «Кокс, продукти нафтоперероблення та паливо ядерне» розділу 23 групи 23.2 секції 23.20 «Продукти нафтоперероблення».

Виготовлення нафтопродуктів здійснюється підприємствами, які мають усі стадії технологічного процесу з їх виготовлення, за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України (ст. 1 Закону України «Про ставки акцизного збору i ввізного мита на деякі товари (продукцію)» від 11.07.96 р. № 313/96-ВР (зі змінами та доповненнями)).

Високооктанові кисневмісні добавки (ВКД) до бензинів з обов'язковою їх денатурацією бензином виробляються державними спиртовими заводами, визначеними Кабінетом Міністрів України (ст. 1 Закону № 313/96-ВР).

Згідно з ТУУ 30183376.001–2000, за якими виготовляються ВКД, у процесі виробництва ВКД використовують денатуранти – циклогексан та бензин марки А-76 за ДСТУ 4063. Вироблені ВКД підлягають обов'язковому денатуруванню.

Обов'язкова денатурація ВКД здійснюється за двома схемами – безпосередньо у процесі виробництва ВКД та денатурація вироблених ВКД.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос