Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Проводится ли перерасчет налога с доходов физических лиц, удержанного арендатором – юридическим лицом с доходов, полученных физическими лицами в 2004 г. за сдачу в аренду земельного участка сельскохозяйственного назначения, земельной доли (пая)?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 29.06.2005
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
е-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел.: (044) 501-06-43

? Чи проводиться перерахунок податку з доходів фізичних осіб, утриманого орендарем – юридичною особою з доходів, одержаних фізичними особами у 2004 р. за здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю)?

 

З 1 січня 2004 р. набрав чинності Закон України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV, у зв'язку з чим Декрет Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок з громадян» від 26.12.92 р. № 13-92 (зі змінами та доповненнями), яким передбачалося проведення податковими органами перерахунків прибуткового податку за сукупним річним оподатковуваним доходом громадян на підставі поданих ними декларацій, втратив чинність.

На відміну від Декрету № 13-92 Законом № 889-IV (ст. 9) установлено, що доходи, одержані фізичними особами від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю, кінцево оподатковуються при їх виплаті за їх рахунок за ставкою, встановленою п. 7.1 ст. 7 цього Закону в розмірі 13 %, після 1 січня 2007 р. – 15 %, і проведення перерахунків по таких доходах цим Законом не передбачено.

Податковим агентом платника податку – орендодавця при нарахуванні доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар (пп. 9.1.1 п. 9.1 ст. 9 Закону № 889-IV).

Отже, у разі виплати орендарем – юридичною особою доходу – орендної плати фізичній особі від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю орендар як податковий агент зобов'язаний нарахувати, утримати, перерахувати податок до бюджету і повідомити податковий орган про виплачені суми доходу та утриманий податок за ф. № 1ДФ.

 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос