Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Погашение налогового долга

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 18.04.2005
Утратил силу

Журнал «Вісник податкової служби України»; передплатні індекси – 22599 (укр.), 22600 (рос.);
E-mail: mail@visnuk.com.ua; 
http://www.visnuk.com.ua; тел. : (044) 501-06-43)

 

Погашення податкового боргу

 

Стаття 8

Уже не перший рік одним з напрямів дії бюджетних законів є вирішення питання щодо зменшення заборгованості держави по невідшкодованих сумах ПДВ.

Ця стаття черговий раз зобов'язала органи державної податкової служби України зараховувати належні до відшкодування суми ПДВ платникам, яким відповідно до закону реструктуризовано заборгованість по цьому податку та інших реструктуризованих сумах податків, що належать державному бюджету, та/або надано відстрочення (розстрочення) зі сплати цих податків у рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум зазначених податків незалежно від визначеного законом терміну їх реструктуризації та/або відстрочення (розстрочення).

Під час виконання зазначених норм необхідно враховувати деякі особливості порядку ведення оперативного обліку реструктуризованих (розстрочених та/або відстрочених) сум податків, зборів (обов'язкових платежів), термінів проведення такого зарахування та погашення чергових частин на підставі укладених договорів.

1. Щодо реструктуризованих (розстрочених та/або відстрочених) сум податків, зборів (обов'язкових платежів), на які поширюється дія даної статті.

Звертаємо увагу на те, що редакція зазначеної статті передбачає можливість зараховувати належні до відшкодування суми ПДВ у рахунок зменшення реструктуризованих (розстрочених та/або відстрочених) сум як податкового боргу, так i податкових зобов'язань.

При цьому дія даної статті поширюється однаковою мірою на реструктуризовані (розстрочені та/або відстрочені) суми податків, зборів (обов'язкових платежів) на підставі статей 14 i 18 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ та ст. 36 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» від 14.05.92 р. № 2343-XII у частині реструктуризованих сум податків, що зараховуються до державного бюджету.

2. Щодо порядку проведення в оперативному обліку операцій із зарахування сум ПДВ, належних до відшкодування, у рахунок реструктуризованих (розстрочених та/або відстрочених) сум податків, зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до розділу другого Інструкції про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків i зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, затвердженої наказом ГДПІ України від 12.05.94 р. № 37 (у редакції наказу ДПА України від 03.09.2001 р. № 342), документом, на підставі якого здійснюється нарахування платежів шляхом занесення інформації про податкові зобов'язання (борг) платника до бази даних, є договір між платником та органом державної податкової служби про надання реструктуризації, відстрочення або розстрочення сплати податкових зобов'язань (боргу).

У випадку дострокового погашення розстрочених (відстрочених) сум вносяться відповідні зміни до зазначених договорів. На підставі таких змін у картці особового рахунку платника дострокове погашення провадиться за датою їх внесення до договору шляхом зменшення суми розстрочення (відстрочення) на суму, достроково сплачену.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос