Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Наше предприятие в декабре 2004 года ввозило изделия медицинского назначения из-за границы в Украину. При растаможивании мы вынуждены были уплатить «ввозной» НДС, поскольку эти изделия хотя и зарегистрированы в Украине как изделия медицинского назначения, однако в специальное постановление Кабинета Министров Украины в качестве освобожденных от НДС не попали. Реализация этих изделий началась в январе 2005 года. При этом такие объемы продаж мы не облагаем НДС. Возник вопрос, как быть с «ввозным» НДС, который мы в декабре 2004 года отнесли в состав налогового кредита?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 23.02.2005

 Наше підприємство у грудні 2004 року завозило вироби медичного призначення з-за кордону в Україну. Під час розмитнення ми змушені були сплатити «ввізний» ПДВ, оскільки ці вироби хоч і зареєстровані в Україні як вироби медичного призначення, але до спеціальної постанови Кабінету Міністрів України як звільнені від ПДВ не потрапили.
Реалізація цих виробів розпочалась у січні 2005 року. При цьому такі обсяги продажу ми не оподатковуємо ПДВ. Постало питання, а як же бути з «ввізним» ПДВ, який ми в грудні 2004 року віднесли до складу податкового кредиту?

 

Головний державний податковий інспектор ДПІ у Деснянському р-ні м. Києва Олександра Вінцевич зауважує, що положення пп. 5.1.7 Закону України «Про податок на додану вартість», яким передбачено звільнення від податку на додану вартість операції з продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення, зареєстрованих в Україні, з 1 січня 2005 р. знов діє, оскільки його відміна, регламентована п. 49 ст. 80 Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік», діяла тільки у 2004 році. Тож реалізація зазначених товарів з 1 січня 2005 року звільняється від податку на додану вартість.

Як зазначає автор, у грудні 2004 р.пільги з ПДВ щодо виробів, про які йдеться у запитанні, ще не було, а отже, підприємство цілком законно сплатило при їх розмитненні ПДВ та віднесло його до податкового кредиту.

З відновленням дії пільги (з 1 січня 2005 р.) ситуація, що розглядається, більшою мірою стала підпадати не під вимоги пп. 7.4.1, а під вимоги пп. 7.4.2 Закону про ПДВ.

Тут О. Вінцевич зауважує, що, на відміну від вимог пп. 7.4.1, у пп. 7.4.2 не робиться наголос про «звітний період».

Далі, посилаючись на Порядок заповнення і подання декларації з податку на додану вартість, автор зазначає, що коригувати податковий кредит можна як у бік збільшення, так і в бік зменшення, втім, у п. 5.8 Порядку визначено, що коригування податкового кредиту (рядок 16) мають місце і у випадках, коли було задекларовано більшу суму кредиту ПДВ на закупівлю товарів (робіт, послуг). 

Таким чином, робить висновок О. Вінцевич, враховуючи, що продаж (поставка) зареєстрованих виробів медичного призначення здійснюється після 1 січня 2005 року (при відсутності передплати за них до вказаної дати), то на виконання пп. 5.1.7 Закону про ПДВ їх реалізація відбувається без оподаткування податком на додану вартість. У рядках 16 та 16.2 відображається та сума ПДВ зі знаком «мінус», яку було сплачено в грудні 2004 р. при розмитненні вказаних товарів та задекларовано в податковій декларації з ПДВ у складі податкового кредиту.

Порядок виправлення самостійно виявлених помилок регламентовано Законом «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (п. 5.1, п. 17.2).

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос