Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие определило размер убытков от недостачи материальных ценностей на людей, виновных в их хищении, с учетом коэффициентов и обеспечило взыскание с виновных лиц сумм убытков, нанесенных предприятию. Подлежит ли обложению налогом на прибыль разница между размером убытка и балансовой стоимостью товаров?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 03.04.2009
Утратил силу

Підприємство визначило розмір збитків від нестачі матеріальних цінностей на осіб, винних у їх розкраданні, з урахуванням коефіцієнтів та забезпечило стягнення з винних осіб сум збитків, завданих підприємству. Чи підлягає оподаткуванню податком на прибуток різниця між розміром збитку та балансовою вартістю товарів?   

Ф. І. Петренко

 

Посилаючись на ч. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України від 16.01.03 № 435-IV, головний державний податковий інспектор ДПА у м. Києві Катерина Степанишина зазначає, що збитки:

• втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

• доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). 

Оформлення необхідних матеріалів щодо стягнення з винних осіб заборгованості з відшкодування сум шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації, за нормами п. 7 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» є прямим обов’язком головного бухгалтера або особи, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства.

Підприємства, установи, організації всіх форм власності відповідно до ст. 1353 КЗпПЗакону України «Про визначення розміру збитків, завданих підприємству, установі, організації розкраданням, знищенням (псуванням), недостачею або втратою дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та валютних цінностей» від 06.06.95 р. № 217/95-ВР та Порядку визначення розміру збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, затвердженого постановою Кабміну від 22.01.96 р. № 116, зобов’язані визначати розміри збитків від розкрадання, нестачі, знищення (псування) матеріальних цінностей, осіб, із застосуванням коефіцієнтів, індексів інфляції та забезпечувати стягнення з винних осіб сум збитків, завданих підприємству, установі, організації.* 

Із сум, стягнених з винних осіб відповідно до чинного законодавства, зазначає автор, в першу чергу здійснюється відшкодування збитків, завданих підприємству, а залишок коштів, тобто різниця між сумою, утриманою з винної особи, та балансовою вартістю товарів, підлягає перерахуванню до Державного бюджету України. 

Опрос