Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Одним из видов деятельности предприятия является организация и проведение конференций. В организацию конференции входит транспортное обслуживание ее участников, питание и проведение фуршетов с использованием алкогольных напитков. Будет ли это считаться розничной торговлей алкогольными напитками и нужно ли иметь лицензию на торговлю этими напитками?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.12.2004
Утратил силу

? Одним із видів діяльності підприємства є організація та проведення конференцій. В організацію конференції входить транспортне обслуговування її учасників, харчування та проведення фуршетів з використанням алкогольних напоїв. Чи буде це вважатися роздрібною торгівлею алкогольними напоями та чи потрібно мати ліцензію на торгівлю цими напоями?

 

Підпунктом 5.4.4 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) встановлено, що до валових витрат платника податку включаються витрати на організацію прийомів, презентацій i свят, придбання i розповсюдження подарунків, включаючи безоплатну роздачу зразків товарів або безоплатне надання послуг (виконання робіт) з рекламними цілями, але не більше двох відсотків від оподатковуваного прибутку платника податку за попередній звітний (податковий) рік.

Згідно зі ст. 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) роздрібна торгівля визначена як діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування. Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.

Продажем товарів вважаються будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів (Закон № 334/94-ВР, Закон України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 р. № 168/97-ВР (зі змінами та доповненнями)).

У разі продажу за плату або компенсацію, а також i у разі продажу шляхом розповсюдження алкогольних напоїв з безоплатним їх наданням споживачеві, право власності на такі напої переходить до споживача i з'являється фінансовий результат підприємства, який свідчить про здійснення звичайної діяльності. А якщо такі операції будуть здійснені без наявності ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, то застосовується штраф у розмірі 200 % вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн. (згідно зі ст. 17 Закону № 481/95-ВР).

Відповідно до п. 26 Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.07.96 р. № 854, під час продажу алкогольних напоїв продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу. Реалізовуватися алкогольні напої повинні за цінами, що не нижчі за встановлені на них мінімальні ціни (постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2001 р. № 700).

Щодо продажу алкогольних напоїв на розлив, то згідно зі ст. 1 Закону № 481/95-ВР та Правилами роздрібної торгівлі алкогольними напоями продаж цих напоїв на розлив може здійснюватися лише підприємствами громадського харчування. Роздрібна торгівля алкогольними напоями в закладах (підприємствах) громадського харчування може здійснюватися суб'єктами господарської діяльності за наявності ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, що видаються на кожне місце торгівлі (місце, де реалізуються напої, у тому числі на розлив).

Опрос