Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие, которое ввезло импортные коньячные спирты и занимается их оптовой торговлей, собирается реализовать их другому предприятию для изготовления настоек. Можно ли вообще реализовать этот коньячный спирт для таких целей и будет ли взиматься в таком случае акцизный сбор со спирта?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.12.2004
Утратил силу

? Підприємство, яке ввезло імпортні коньячні спирти i займається їх оптовою торгівлею, збирається реалізувати їх іншому підприємству для виготовлення настоянок (настойок). Чи можна взагалі реалізовувати цей коньячний спирт для таких цілей i чи справлятиметься в такому випадку акцизний збір зі спирту?

 

Імпорт, експорт або оптова торгівля спиртом коньячним може здійснюватися за наявності ліцензій лише спеціалізованими коньячними підприємствами, які забезпечені дубовою тарою для витримки коньячного спирту, кваліфікованими фахівцями та власними виробничими потужностями з виробництва коньячного спирту i коньяку (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями)). Перелік спеціалізованих коньячних підприємств, які мають право здійснювати імпорт та оптову торгівлю спиртом коньячним за кодом згідно з УКТ ЗЕД 2208 20 89 00, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2003 р. № 1726.

Пунктом «а» ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про акцизний збір» від 26.12.92 р. № 18-92 (зі змінами та доповненнями) встановлено, що обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів (продукції) для виробництва підакцизних товарів (продукції) не є об'єктом оподаткування акцизним збором. Також відповідно до пп. «в» п. 2 ст. 3 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.95 р. № 329/95-ВР (зі змінами та доповненнями) вартість та обсяги імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів, не є об'єктом оподаткування акцизним збором. Підприємство – виробник алкогольних напоїв може отримати довідку за формою, наведеною в додатку 5 до Положення про порядок нарахування, терміни сплати i подання розрахунку акцизного збору, затвердженого наказом ДПА України від 19.03.2001 р. № 111, якщо воно придбаває коньячний спирт для використання його безпосередньо у виробництві готових алкогольних напоїв (настойок чи настоянок). Виробництво таких алкогольних напоїв повинно засвідчуватися, по-перше, ліцензією на право виробництва алкогольних напоїв (у додатку до якої мають бути зазначені конкретні назви відповідних настойок (настоянок), у виробництві яких використовується коньячний спирт), по-друге, затвердженою i діючою в Україні нормативною документацією із стандартизації i технологічною документацією на ці напої, згідно з якою дозволяється використовувати коньячний спирт у їх виготовленні.

Щодо імпортних коньячних спиртів, то на ці спирти Державним департаментом продовольства (на заміну Тимчасових технічних вимог на імпортні коньячні спирти, затверджених Укрсадвинпромом від 05.05.98 р.) затверджено Тимчасові технічні вимоги (чинні з 26.03.2003 р.). Ці Технічні вимоги поширюються на імпортні коньячні спирти віком до п'яти років i більше, отримані в результаті перегонки здорових коньячних виноматеріалів та призначені для виготовлення ординарних коньяків. Коньячні спирти поставляються в дубових бочках, в цистернах із нержавіючої сталі чи емальованих резервуарах, установлених на всіх видах транспортних засобів. На кожну відвантажену партію постачальник має видавати сертифікат якості.
 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос