Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Следует ли оформлять налоговый вексель по акцизному сбору в случае реализации отечественным предприятием–производителем коньячного спирта для последующего использования его в производстве шампанского и уплачивать акцизный сбор?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 21.12.2004
Утратил силу

? Чи потрібно оформляти податковий вексель з акцизного збору в разі реалізації вітчизняним підприємством-виробником коньячного спирту для наступного використання його у виробництві шампанського та сплачувати акцизний збір?

 

Статтею 2 Закону України «Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (зі змінами та доповненнями) встановлено, що виробництво спирту коньячного може здійснюватися на державних підприємствах, а також на підприємствах незалежно від форми власності, які станом на 1 січня 2001 р. мали відповідну ліцензію, повний технологічний цикл виробництва коньяку, забезпечені спеціальною тарою для витримки спиртів, кваліфікованими фахівцями i виробляють зазначені спирти лише для потреб власного виробництва без права реалізації іншим суб'єктам підприємницької діяльності. Щодо спирту коньячного, який вироблено державним підприємством, то чинним законодавством не встановлено обмежень щодо реалізації його іншим суб'єктам підприємницької діяльності.

Відповідно до пп. «в» п. 2 ст. 3 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.95 р. № 329/95-ВР (зі змінами та доповненнями) вартість та обсяги імпортованої чи обороти з реалізації (передачі) української сировини, що ввозиться або використовується для виробництва підакцизних товарів, не є об'єктом оподаткування акцизним збором. Пунктом 6.8 Положення про порядок нарахування, терміни сплати i подання розрахунку акцизного збору, затвердженого наказом ДПА України від 19.03.2001 р. № 111, передбачено, що суб'єкт підприємницької діяльності, що придбаває підакцизні товари (крім спирту етилового), які є сировиною для виробництва інших підакцизних товарів i відповідно до законодавства не підлягають обкладанню акцизним збором, повинен обов'язково мати довідку податкового органу за місцем реєстрації за формою, наведеною у додатку 5 до Положення № 111. Один примірник довідки надається цим підприємством суб'єктам підприємницької діяльності, у яких отримано підакцизні товари (сировину) без акцизного збору, для подання останніми податковому органу до розшифровок неоподатковуваних оборотів розрахунку акцизного збору. Довідка підтверджує право суб'єкта-виробника на отримання підакцизних товарів (сировини) без акцизного збору для виробництва з них у межах України інших підакцизних товарів. 

Таким чином, підприємство – виробник шампанського як підакцизної продукції може отримати довідку (форма у додатку 5 до Положення № 111), якщо воно придбаває коньячний спирт з метою використання його безпосередньо у виробництві шампанського. Виробник такого шампанського повинен мати ліцензію на право його виробництва (у додатку до якої має бути зазначено конкретну назву шампанського, у виробництві якого використовується коньячний спирт), а також саме виробництво шампанського з використанням коньячного спирту повинно здійснюватися відповідно до чинної нормативної документації із стандартизації (стандартів, технічних умов) i технологічної документації (технологічних інструкцій) на це шампанське. Спирт коньячний, отриманий витримкою коньячного спирту (молодого) в дубовій тарі не менше п'яти років, може використовуватися при виготовленні «советского шампанского и игристых вин» згідно з ТУ 10.04.05.44-89 «Спирт коньячный для советского шампанского и игристых вин».

Враховуючи викладене та вимоги частини сьомої ст. 3 Закону України «Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої» від 07.05.96 р. № 178/96-ВР (зі змінами та доповненнями) та п. 20 ст. 7 Закону № 329/95-ВР, при реалізації спирту коньячного не передбачено видання податкових векселів з акцизного збору.
 

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос