Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Наше предприятие импортировало товар из России, есть должным образом оформленная ГТД. Стоимость товара относится в состав валовых расходов. Денежные средства на таможню для оплаты таможенного оформления груза перечислило за нас другое предприятие-резидент – наш партнер по договору о совместной деятельности. Это предприятие, во-первых, входит вместе с нами в состав Концерна, а во-вторых, является нашим должником. Мы не имели права самостоятельно оформить платеж на таможню, поскольку в тот период наш текущий счет был арестован. Имеет ли наше предприятие право на налоговый кредит?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 16.12.2004
Утратил силу

Наше підприємство імпортувало товар з Росії, є належним чином оформлена ВМД. Вартість товару відноситься до складу валових витрат.

Грошові кошти на митницю для оплати митного оформлення вантажу перерахувало за нас інше підприємство-резидент – наш партнер за договором про спільну діяльність. Це підприємство, по-перше, входить разом з нами до складу Концерну, а по-друге, є нашим боржником. Ми не мали права самостійно оформити платіж на митницю, оскільки в той період наш поточний рахунок був арештований.

Чи має наше підприємство право на податковий кредит?

 

Бухгалтер-експерт фірми «Баланс-Клуб» Людмила Гавеля, зазначивши, що право на податковий кредит у автора запитання відсутнє, наводить такі аргументи на користь цього твердження.

По-перше, згідно з пп. 7.1.1 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» джерелом самостійної сплати податкового зобов’язання вважаються власні грошові кошти платника податків1.

По-друге, дебіторська заборгованість іншої юридичної особи не є ні власними грошовими коштами кредитора (хоча згідно з положеннями п. 5 П(С)БО 10 і вважається його активом), ні бюджетним зобов’язанням щодо нього. У даному випадку фактично має місце уступка податкового зобов’язання третій особі, що заборонено п. 7.5 Закону про порядок погашення.

Отже, операцію зі сплати ПДВ у податковому обліку при цьому відобразити не можна, незважаючи на те, що сплата податку вже відбулася. 

Опрос