Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Комментарий к Положению о проведении проверок состояния сохранности активов налогоплательщика, находящихся в налоговом залоге

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 14.10.2004
Утратил силу

 

Коментар
до Положення про проведення перевірок стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі

 

Доволі складні процесуальні відносини між державою в особі податкових органів, з одного боку, та підприємствами-боржниками, з іншого, потребують постійного удосконалення податкових процедур в бік посилення державних інтересів шляхом створення в системі оподаткування додаткових правових механізмів. Насамперед це стосується повноважень податкових керуючих як однієї з основних ланок у взаємодії органів державної податкової служби з платниками податків, які мають борги перед бюджетом.

Незважаючи на те що поняття «податковий керуючий» є відносно новим у законодавчому полі системи оподаткування України, інститут податкового керуючого набуває все чіткіших рис за рахунок запровадження додаткових процедур.

Одним з напрямів діяльності податкових керуючих, що потребував чіткішого правового урегулювання, в першу чергу, з огляду на збільшення останнім часом звернень платників податків, органів державної податкової служби, Державного комітету з питань регуляторної політики, була процедура здійснення перевірки стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі.

Наказом ДПА України від 02.08.2001 р. № 312 «Про затвердження Положення про призначення, звільнення та компетенцію податкового керуючого», зареєстрованого в Мін'юсті України 22.08.2001 р. за № 736/5927 (зі змінами та доповненнями, за текстом – Положення № 312) не було конкретизовано дану функцію, а визначено лише загальні процедури, такі як:

• здійснення періодичних перевірок стану збереження активів, які перебувають у податковій заставі, у тому числі безпосередньо на підприємстві;

• отримання від платника податків інформації та документів про операції із заставленими активами, а в разі відчуження таких активів без згоди податкового керуючого – отримання пояснення;

• вимагання надання вичерпної інформації про активи, які перебувають у податковій заставі, надання технічної, технологічної та іншої супровідної документації на описані активи.

Основною метою запровадження державного регулювання перевірок стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, було визначення кола конкретних функціональних повноважень податкового керуючого з проведення перевірок стану збереження активів та надання їм юридичної сили (легалізація у нормативно-правовій базі).

Функціональні обов'язки податкових керуючих під час здійснення відповідних перевірок спрямовані не лише на запобігання махінаціям платників податків – боржників з активами, що перебувають у податковій заставі, а й на захист таких платників від нерегламентованих дій податкових органів в особі податкових керуючих, які можуть перешкоджати здійснювати підприємницьку діяльність.

Тому, керуючись пп. 8.6.5 п. 8.6 ст. 8 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (зі змінами та доповненнями, за текстом – Закон № 2181-III) та з метою забезпечення виконання податковими керуючими функціональних обов'язків щодо погашення податкового боргу платників податків, ДПА України розроблено Положення про проведення перевірок стану збереження активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, що затверджено наказом ДПА України від 20.09.2004 р. № 544 та зареєстровано в Мін'юсті України 29.09.2004 р. за № 1236/9835 (за текстом – Положення № 544).

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос