Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Дополнительные основания прекращения трудового договора по инициативе работодателя (в образцах приказов и записей в трудовых книжках)

Журнал "Справочник кадровика"
Статьи от 11.10.2004
Утратил силу

Матеріал підготовлено редакцією журналу «Справочник кадровика»
e-mail:
kadrovik@mediapro.com.ua, www.mediapro.com.ua/kadrovik/new_issue.php,
тел.: (044) 568-51-38 (багатоканальний), 551-15-82
Передплатний індекс 01158

Додаткові підстави припинення трудового договору з ініціативи роботодавця
(у зразках наказів і записів до трудових книжок)

 

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця з працівниками із загальних підстав, незалежно від виконуваної ними роботи та посади, регулюються статтею 40 Кодексу законів про працю України.

Розглянемо додаткові підстави розірвання трудового договору, що можуть застосовуватися до окремих категорій працівників за певних умов, згідно зі статтею 41 КЗпП. Зокрема, керівників можна звільнити за одноразове грубе порушення трудових обов'язків.

Працівники, які безпосередньо обслуговують грошові або матеріальні цінності, можуть бути звільнені, крім загальних підстав, передбачених статтею 40 КЗпП, також у разі втрати довір'я до них. До таких працівників належать насамперед особи, які обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов'язані зі зберіганням, обробкою, продажем та перевезенням грошових і товарних цінностей. Перелік таких посад закріплюється наказом; під час прийняття на роботу таких працівників з ними укладається письмовий договір про повну матеріальну відповідальність за передані їм матеріальні цінності (ст. 134 і 1351 КЗпП).

Опрос