Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Фирма заключила договор, в котором указано, что нам предоставляют товар на условиях товарного кредита, сумма которого не может превышать 1000 грн., сроком на 5 дней. Но товарный кредит предусматривает оплату процентов, хотя в договоре ничего о них не сказано. Есть ли какие-либо особенности учета полученного товара и не нужно ли начислять условную сумму процентов по такому договору?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 14.10.2004

Фірма уклала договір, в якому зазначено, що нам надають товар на умовах товарного кредиту, сума якого не може перевищувати 1000 грн., терміном на 5 днів. Але товарний кредит передбачає оплату відсотків, хоча у договорі нічого про них не сказано. Чи є якісь особливості обліку отриманого товару і чи не треба нараховувати умовну суму відсотків за таким договором?

 

Посилаючись на ст. 694 Цивільного кодексу України (далі – ЦК), Ірина Чернова зазначає, що договором купівлі-продажу може бути передбачено продаж товару в кредит з відстроченням або із розстроченням платежу. Якщо оплату товару прострочено – на прострочену суму нараховують відсотки у розмірі, обумовленому у договорі або встановленому законом чи іншим законодавчим актом (ст. 536 ЦК). Якщо у договорі не зазначено розміру відсотків, то боржник на вимогу кредитора має сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 відсотка річних від простроченої суми, якщо інший розмір відсотків не встановлений договором або законом (ст. 625 ЦК). Тож суму 1000 грн., зазначену в договорі, покупець може сплатити протягом п’яти днів (напевне, банківських днів). Суму, яка перевищує 1000 грн., слід сплатити відповідно до іншого пункту договору, який встановлює для неї інші строки. Якщо такого пункту немає, то сума, що перевищує 1000 грн., підлягає сплаті після прийняття товару або прийняття товаророзпорядчих документів на нього (ч. 1 ст. 692 ЦК). 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос