Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие осуществляет нарезку стекла и зеркал по заказу. Подлежит ли такая деятельность патентованию?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 11.10.2004
Утратил силу

? Підприємство здійснює нарізку скла та дзеркал на замовлення. Чи підлягає така діяльність патентуванню?

(Ф. Петранько, Кіровоградська обл.)

 

Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. № 98/96-ВР (зі змінами та доповненнями) передбачено патентування окремих видів діяльності, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності.

Статтею 31 цього Закону визначено порядок придбання торгового патенту на здійснення діяльності з надання побутових послуг. Згідно з цією статтею патентуванню підлягає діяльність з надання побутових послуг, яка здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами як в окремих приміщеннях, будівлях, їх частинах, так i за їх межами.

Під побутовими послугами в цьому Законі слід розуміти діяльність, пов'язану з наданням платних послуг для задоволення особистих потреб замовника за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків, включаючи кредитні картки.

У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності має структурні (відокремлені) підрозділи, торговий патент на здійснення діяльності з надання побутових послуг придбавається окремо для кожного структурного (відокремленого) підрозділу.

Перелік послуг, які відносяться до побутових, визначається Кабінетом Міністрів України i не може змінюватися протягом бюджетного року. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.98 р. № 576 визначено види побутових послуг, при здійсненні яких суб'єктом підприємницької діяльності придбавається торговий патент.

Опрос