Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие осуществляет реализацию продукции собственного производства со склада за наличные и безналичные средства. Нужно ли в таком случае приобретать торговый патент?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 11.10.2004
Утратил силу

? Підприємство здійснює реалізацію продукції власного виробництва зі складу за готівкові та безготівкові кошти. Чи потрібно в такому випадку придбавати торговий патент?

(С. Сердюк, Черкаська обл.)

 

Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. № 98/96-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено порядок придбання торгового патенту на здійснення окремих видів діяльності суб'єктами підприємництва.

Згідно зі ст. 3 цього Закону патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій сфері (громадське харчування) за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Під пунктами продажу товарів у Законі № 98/96-ВР слід розуміти, зокрема, оптові бази, склади-магазини або інші приміщення, які використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності має структурні (відокремлені) підрозділи, торговий патент придбавається окремо для кожного структурного (відокремленого) підрозділу (торгової точки).

Опрос