Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Виноматериалы: от лицензирования до налогообложения

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 23.06.2004
Утратил силу

Виноматеріали:
від ліцензування до оподаткування

 

Семінар з виробниками виноробної продукції кримського регіону, м. Севастополя, Херсонської, Одеської та Миколаївської областей організувала та провела кримська філія редакції журналу «Вісник податкової служби України» за участю i сприяння регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору i контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів в АР Крим. З доповіддю про стан i контроль ринку алкоголю в кримському регіоні виступив заступник начальника регіонального управління ДААК ДПА України в АР Крим В. Ф. Банніков, про особливості обкладання акцизним збором алкогольних напоїв i контролю за їх виробництвом i обігом розповів начальник управління ДААК ДПА України Ю. П. Вільховий. Учасники семінару мали змогу поставити запитання, які цікавлять їх у повсякденній роботі, й обговорити нагальні проблеми, що існують у сфері виробництва та обігу виноробної продукції. Нижче наведено запитання, розглянуті на семінарі.

Основний вид діяльності підприємства – первинне виноробство. Регіональна торгово-промислова палата (ТПП) присвоїла виноматеріалам коди згідно з УКТ ЗЕД – 2204 29. Якою буде ставка акцизного збору при реалізації таких виноматеріалів із зазначеним кодом на кінцеве споживання (не на переробку), оскільки в Законі № 178/96-ВР виноматеріали виноградні зазначено за кодом 2204 30? Чи буде платником акцизного збору підприємство первинного виноробства, що реалізує виноматеріали, які класифікуються за кодом 2204 29?

Чи може підприємство первинного виноградного виноробства отримати дозвіл на виробництво вин, у тому числі на розлив, i чи зміниться при цьому плата за ліцензію на виробництво виноробної продукції? Якщо виробник виноматеріалів розширює свої виробничі потужності, чи треба йому переатестовуватися та вносити зміни до ліцензії? Як бути в разі приєднання до підприємства-виробника інших підприємств-виробників?

Що означає ставка акцизного збору «0» на виноматеріали за кодом 2204 30? Чи можна при реалізації таких виноматеріалів розраховуватися за них за бартером або векселями, не порушуючи норми Закону № 481/95-ВР? Чи є виноматеріали за такою ставкою підакцизним товаром? Якщо є, то чи застосовується при їх реалізації спеціальний режим оподаткування з ПДВ (п. 11.29 Закону № 168/97-ВР)?

Яким чином оподатковуються виноматеріали i здійснюються розрахунки за них, якщо вони виготовляються на давальницьких умовах?

Чи треба заводу первинного виноробства сплачувати акцизний збір на спирт, якщо його фактично було використано в купажах до закінчення 180 днів? Як погасити авальований вексель?

Чи може сільгосппідприємство, що переробляє виноград на заводі первинного виноробства на виноматеріали, займатися посередницької діяльністю? Чи треба сплачувати акцизний збір, якщо виноматеріали, виготовлені з давальницького винограду, призначено для власного споживання?

Підприємство первинного виноробства перебуває на фіксованому сільгоспподатку. Який існує на сьогодні порядок оплати спирту?

Чи треба сплачувати акцизний збір винзаводу в разі, якщо він у рахунок заборгованості через державну виконавчу службу відвантажує виноматеріали третій особі, яка не є платником акцизного збору?

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос