Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предприятие по договору аренды передало другому предприятию автомобиль вместе с обслуживающим его водителем. Кто в этом случае должен начислять заработную плату водителю: арендатор или арендодатель? Какие особенности содержит договор аренды?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 18.06.2004
Утратил силу

Підприємство за договором оренди передало іншому підприємству автомобіль разом із обслуговуючим його водієм. Хто в цьому випадку має нараховувати заробітну плату водію: орендар чи орендодавець? Які особливості міститиме договір оренди?

  

Як зазначають економісти-аналітики Видавничого будинку «Фактор», сьогодні правове регулювання оренди транспортних засобів регламентується статтями 798–805 Цивільного кодексу України.

Можливість найму транспортного засобу разом з екіпажем, який його обслуговує (тобто разом із людьми), передбачена ст. 798 ЦК. (Слід зазначити, що  «старим» ЦК такої можливості передбачено не було.) 

Головною особливістю в даному випадку є те, що екіпаж не припиняє трудових відносин із наймодавцем, який і несе всі витрати на утримання екіпажу (п. 1 ст. 805 ЦК). Отже, заробітну плату водію має нараховувати орендодавець.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос