Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Предоставляется ли бухгалтерам дополнительный отпуск за особые условия труда? Каким законодательным актом можно руководствоваться?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 12.05.2004
Утратил силу

Чи надається бухгалтерам додаткова відпустка за особливі умови праці? Яким законодавчим актом можна керуватися?

 
Економісти-аналітики Видавничого будинку «Фактор» зазначають, що бухгалтерам не передбачено надання додаткових відпусток. Але якщо бухгалтер працює з комп’ютером, він має право на додаткову відпустку за особливий характер праці (ст. 8 Закону «Про відпустки»). Тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором.

Згідно з нормами п. 58 підрозділу «Інші види виробництв» розділу 22 Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до чотирьох календарних днів мають право працівники, які працюють на обчислювальних машинах.

Аналогічної думки дотримується і Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю (лист від 20.08.2003 р. № 013-1229-22).    

 
«Бухгалтерський тиждень», 3 травня 2004 р., № 18 (122), с. 43 (www.factor.ua)

Опрос