Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Следует ли учитывать при расчете средней заработной платы для начисления «больничных» суммы самих «больничных» и дни болезни, которые приходятся на расчетный период?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 27.04.2004
Утратил силу

Чи слід ураховувати при розрахунку середньої заробітної плати для нарахування «лікарняних» суми самих «лікарняних» і дні хвороби, що припадають на розрахунковий період?

 

На підставі п. 7 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням економісти-аналітики Видавничого будинку «Фактор» доходять висновку, що при розрахунку середньої заробітної плати враховуються виплати, які мають одночасно відповідати таким умовам: 

включатися до фонду оплати праці, тобто до фонду основної чи додаткової заробітної плати або до складу інших заохочувальних та компенсаційних виплат (п. 1.3 Інструкції зі статистики заробітної плати); 

із цих виплат повинні сплачуватися страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; 

– зазначені виплати підлягають обкладанню податком з доходів фізосіб (на думку авторів, «цю умову можна було б і не називати окремо, а приєднати до попередньої, оскільки в будь-якому випадку внески до соцфондів можуть утримуватися (нараховуватися) тільки з (на) тих (ті) виплат(и), що включаються до сукупного оподатковуваного доходу, тобто обкладаються прибутковим податком»); 

виплати «не повинні перевищувати граничних витрат на оплату праці, з яких справлялися внески до соцфондів» (цей розмір визначено Кабміном (постанова від 07.03.2001 р. № 225), на сьогодні він становить 2660 грн.). 

З огляду на порядок обчислення середньоденної заробітної плати (доходу) для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності (у тому числі для оплати перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця), визначений у п. 14 Порядку, виплати, що враховуються у цьому розрахунку, має бути здійснено за відпрацьований час.

Таким чином, оскільки:

Опрос