Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Пенсионная реформа (продолжение)

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Комментарии от 29.03.2004
Утратил силу

Пенсійна реформа
(продовження; початок у «Віснику» № 37/2003, 38/2003, 47/2003)

 

Призначення (перерахунок) пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Право на призначення (перерахунок) пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника мають особи, яким встановлено відповідну групу інвалідності (чи якщо вони втратили годувальника), або особи, які отримують трудові пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника.

Умовою для набуття права на такі види пенсії згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV є наявність необхідного страхового (трудового) стажу.

Особам, які не мають необхідного стажу для призначення пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, до ухвалення спеціального законодавчого акта про державну соціальну допомогу призначатимуть та виплачуватимуть відповідні соціальні пенсії згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.91 р. № 1788-XII (зі змінами та доповненнями).

Це зумовлено тим, що в основу нової пенсійної системи, побудованої на принципах страхування, покладено страховий стаж i трудовий внесок людини. Отже, якщо особа не набула певного страхового стажу, вона має право на призначення виплат із системи державної соціальної допомоги.

Пенсії по інвалідності

Пенсії по інвалідності призначаються в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності необхідного страхового стажу залежно від віку визнання особи інвалідом. Згідно із Законом № 1058-IV мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії по інвалідності (ст. 32 зазначеного Закону), установлено для різних вікових груп такий:

Опрос