Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Каков порядок отнесения на валовые расходы сбора на обязательное пенсионное страхование со стоимости продажи легковых автомобилей?

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Вопросы-ответы от 10.03.2004

? Який порядок віднесення на валові витрати збору на обов’язкове пенсійне страхування з вартості продажу легкових автомобілів?

 

Відповідно до п. 17 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. № 1251-XII (у редакції Закону України від 18.02.97 р. № 77/97-ВР, зі змінами та доповненнями) до загальнодержавних податків i зборів (обов’язкових платежів) відноситься збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Законом України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.97 р. № 400/97-ВР (зі змінами та доповненнями) визначено, що платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є юридичні та фізичні особи при відчуженні легкових автомобілів, крім легкових автомобілів, якими забезпечуються інваліди, та тих автомобілів, що переходять у власність спадкоємцям за законом. 

Згідно з пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями) до валових витрат платника податку відносяться суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов’язкових платежів), установлених Законом № 1251-ХІІ.

Виходячи з вищевикладеного, платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з вартості продажу легкових автомобілів є платник податку, який продає легковий автомобіль i відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону № 334/94-ВР включає суми цього збору до валових витрат.

Що стосується покупця легкового автомобіля, то згідно з пп. 8.4.1 п. 8.4 ст. 8 Закону № 334/94-ВР у разі здійснення витрат на придбання основних фондів балансова вартість відповідної групи збільшується на суму вартості їх придбання, з урахуванням транспортних i страхових платежів, а також інших витрат, понесених у зв’язку з таким придбанням, без урахування сплаченого ПДВ, у разі коли платник податку на прибуток підприємств зареєстрований платником ПДВ.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос