Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Пункты обмена валюты: осуществление операций по новым требованиям

Журнал "Вестник налоговой службы Украины"
Статьи от 27.02.2004
Утратил силу

Пункти обміну валюти:
здійснення операцій за новими вимогами

 

12 лютого поточного року Національний банк України за участю Державної податкової адміністрації України провів для представників комерційних банків семінар на тему «Особливості запровадження реєстраторів розрахункових операцій з фіскальними функціями для пунктів обміну валюти».

Актуальність проведення такого семінару викликана насамперед наближенням 1 березня – терміну впровадження у пунктах обміну валюти реєстраторів розрахункових операцій з фіскальними функціями (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» (зі змінами та доповненнями)).

Як визначено Інструкцією про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України, затвердженою постановою правління Нацбанку України від 12.12.2002 р. № 502 та зареєстрованою в Мінюсті України 14.01.2003 р. за № 21/7342 (далі – Інструкція № 502), обмін валют здійснюється у пунктах обміну іноземної валюти банку (фінансової установи) та у пунктах обміну іноземної валюти, що працюють на підставі агентської угоди з банком (фінансовою установою).

При цьому пункти обміну валюти банків (фінансових установ) можуть здійснювати всі або деякі з таких операцій:

• купівля у фізичних осіб – резидентів i нерезидентів готівкової іноземної валюти за готівкові гривні;

• продаж фізичним особам – резидентам готівкової іноземної валюти за готівкову гривню;

• зворотний обмін фізичним особам – нерезидентам невикористаних готівкових гривень на готівкову іноземну валюту;

Опрос