Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Какими гарантиями пользуются работники, уволенные на основании п. 1 ст. 40 КЗоТ Украины из-за изменений в организации производства и труда (ликвидации предприятия)?

ЛІГА:ЗАКОН
Вопросы-ответы от 04.11.2003
Утратил силу

Якими гарантіями користуються працівники, звільнені за п. 1 ст. 40 КЗпП України через зміни в організації виробництва і праці (ліквідацію підприємства)?

 

Законодавчо передбачено, що в разі припинення трудового договору з підстав, зазначених у запитанні, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку (ст. 44 КЗпП України). А якщо підприємство ліквідується через визнання його банкрутом, то цю допомогу виплачують у першочерговому порядку (ст. 31 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»).

Далі директор Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю – Головний державний інспектор праці України В. Лось, відповідаючи на запитання, звертає увагу на те, що «деякі категорії працівників, звільнені за цією підставою через ліквідацію підприємства, мають переважне право на працевлаштування. Зокрема, до них належать дружини військовослужбовців строкової служби (п. 5 ст. 18 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»), особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (п. 20 ст. 9 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку»), особи, які підпадають під чинність п. 4 і п. 13 ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»». 

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос